لينك مفيد

درباره وبلاگ
موضوعات

لينك مفيد

دوش و چشم شوی اضطراری صنعتی

شنبه دوازدهم 11 1398

دوش و چشم شوی اضطراری از ایمنی تجهیزات ایمنی ضروری برای هر آزمایشگاهی است که از مواد شیمیایی و مواد خطرناک استفاده می کند و با هدف کاهش آسیب های محیط کار و دور نگه داشتن کارکنان آزمایشگاه از خطرات مختلف.


انواع دوش و چشم شوی اضطراری مایع برای شستشوی چشم و سیستم های ایمنی از جمله دوش ایمنی ، ایستگاه های شستشوی ابرو ، شیلنگ های خاکی ، واحدهای ترکیبی و بطری های قابل شستشو وجود دارد.


انواع دوش و چشم شوی


دوشی که در عکس میبینید برای شستن سر و بدن فرد که با مواد شیمیایی خطرناک در تماس است طراحی شده است. حجم زیادی از آب استفاده می شود و ممکن است کاربر بخواهد لباس های آلوده به مواد شیمیایی خطرناک را از بین ببرد. بخاطر فشار زیاد آب از دوش ایمنی برای گرگرفتگی چشم ها استفاده نشود ، که می تواند به چشم فرد آسیب برساند.نحوه استفاده از دوش و چشم شوی اضطراری


مدت زمان استفاده از دوش


وقتی که چشم فرد با مواد شیمایی تماس پیدا میکند قبل از اینکه به پزشک مراجعه کند باید حداقل 15 دقیقه چشم خود را با دوش و چشم شوی اضطراری بشوید.


شیلنگ خاکی


شیلنگ خاکی ، تجهیزاتی است که می تواند آب را به نقطه خاصی از بدن که در معرض مواد شیمیایی قرار گرفته اسپری کند. فایده شیلنگ خاکی این است که از آن می تواند برای کسی که نمی تواند به  دوش برسد یا در مواردی ماسه چشم و دوش در دسترس نباشد.


واحد ترکیبی


واحد ترکیبی جایی است که سایر واحدها مانند ایستگاه دوش ، ایستگاه شستشوی چشم و شیلنگ خاکی که لوله کشی یکسانی دارند. این واحد در آزمایشگاه هایی که از مواد شیمیایی خطرناک با خواص مختلف استفاده می شود ، مفید است.


بطری ابرو


بطری ابری به عنوان واحد مخصوص شستشوی چشم شناخته می شود ، مکمل دوش و چشم شوی اضطراری است. با این حال ، ایستگاه های شستشوی چشم نمی توانند بطری های قابل شستشوی گلدان جایگزین شوند زیرا آنها استانداردهای ایمنی را رعایت نمی کنند. بطری های گل مژه ای به فرد اجازه می دهد تا ناحیه آسیب دیده را فوراً شستشو دهد ، یا تا زمانی که فرد نتواند به ایستگاه مایع ثابت شود. مژه های اولیه با یک جریان شستشو طراحی شده بودند ، اما پیشرفت های اخیر باعث شده است که مژه ها بتوانند همزمان هر دو چشم را شستشو دهند. در صورت ارائه اسیدهای قوی یا مواد شیمیایی قلیایی ممکن است یک محلول خنثی برای pH برای شستشوی اورژانسی انتخاب شود تا خطر آلودگی را کاهش دهد.منبع: https://elminogostar.com/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C/%D8%AF%D9%88%D8%B4-%D9%88-%DA%86%D8%B4%D9%85-%D8%B4%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C/(0) نظر

آموزش زبان انگلیسی

پنج شنبه دهم 11 1398

من آوا مناخانی، مدرس دوره‌‌های این سایت آموزشی زبان انگلیسی هستمفارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد،و از 14 سالگی عاشق این زبان شدم و شروع به یادگیری کردم و در 18 سالگی فعالیت خود را در زمینه تدریس خصوصی و گروهی زبان در موسسات مختلف آموزشی شروع کردمطی این 13 سال تجربه با افراد مختلف به مسائل و مشکلات انواع زبان‌آموزان پی بردم و متناسب با آنها تصمیم به راه‌اندازی سایت صدای انگلیسی گرفتم تا بخش زیادی از نیازهای آنها را برطرف کنم.


از مشکلات زبان‌آموزان می‌توان به کمبود وقت، هزینه‌های بالا، سطح متفاوت توقعات زبان‌آموزان نسبت به سطح هوشی و استعدادی آن‌ها و در همین راستا پاسخ‌گو نبودن موسسات به این قبیل نیازها اشاره کردکه این نیازها زبان‌آموزان را به سمت یادگیری زبان انگلیسی در خانه سوق می‌دهدما در وب سایت صدای انگلیسی تلاش خود را بر این پایه گذاشته‌ایم تا با آموزش رایگان مهارت‌های یادگیری زبان در خانه این نیازها را برطرف کنیم.


عموما مردم بر این باور هستند که خود به تنهایی نمی‌توانند از پس یادگیری زبان انگلیسی برآیند و همیشه یادگیری خود را وابسته به موسسات و اساتید می‌بیننداما سیستم آموزشی در اکثر موسسات به گونه‌ای طراحی شده که اولا روند آموزش بسیار کند و ثانیا با نظارت ضعیف مسئولین همراه است که دلیل عمده آن تعداد زیاد زبان‌آموزان می‌باشدنکته دیگر این است که آیا تمامی افراد امکان استفاده از این کلا‌س‌ها با هزینه‌های بالا را دارند؟ افراد پرمشغله چطور؟


در صدای انگلیسی تلاش ما بر این است تا با آموزش قدم به قدم زبان‌انگلیسی در همه مهارت‌ها، نیاز تمامی افراد را برطرف کرده و یادگیری را برای شما هم آسان و هم لذت‌بخش کنیم  و کتاب خود آموز زبان ماحصل چنین تلاشی است.

 

 

(0) نظر

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

چهارشنبه نهم 11 1398


یادگیری و آموزش تعمیرات لوازم خانگی می تواند بسیار برای کسانی که به این کار علاقه دارند یا در منزل قصد صرفه جویی در هزینه تعمیرات دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد، آموزش تعمیرات لوازم خانگی باید توسط افراد متخصص در این زمینه صورت بگیرد.
لوازم خانگی، دستگاه های برقی هستند که در عملکردهای خانگی مانند پخت و پز  و نگه داشتن غذا کمک می کنند، ما در این مقاله به طور مختصر به آموزش اینموارد می پردازیم.

تعمیرات لوازم خانگی


بازبینی تاریخچه و علت پیدایش لوازم خانگی

لوازم خانگی در بسیاری از قرنها وجود داشته است  لوازم خانگی برقی یا گازسوز یک نوآوری منحصر به فرد آمریکایی است که در قرن بیستم پدیدار شد.
فکر به توسعه این نوع وسایل با ناپدید شدن کارگران خانگی تمام وقت که نیاز به آموزش داشتند و همچنین تمایل به کاهش فعالیت های زمان بر ایجاد شد، اوایل دهه ۱۹۰۰، وسایل برقی و گازی شامل ماشین لباسشویی، آبگرمکن، یخچال، کتری و چرخ خیاطی بودند، اختراع آهن لباس برقی کوچک ارل ریچاردسون در سال ۱۹۰۳ باعث افزایش اولیه اولیه صنعت لوازم خانگی شد.


لوازم خانگی برقی


آموزش طریقه برطرف کردن خطا های لوازم خانگی

هر یک از کدهای خطا های لوازم خانگی به شما کمک می کنند تا بدانید که کدام قطعه از وسیله تان دچار مشکل شده است، شما می توانید به وسیله شناسایی این ارورها به همراه مطالعه دفترچه راهنما به حل مشکل وسیله برقی و خانگی خود بپردازید.


آموزش و معرفی انواع قطعات الکترونیکی

شناخت قطعات الکترونیکی گزینه مناسبی برای کسانی است که به این نوع از کارها علاقه دارند و می توانند آن را آموزش ببینند، این افراد نیاز دارند در گام نخست شناخت درستی از وسایل الکترونیکی، نوع قطعات و کاربرد آن پیدا کنند.


آموزش طریقه نقشه خوانی schematic diagram برد الکترونیک

نقشه schematic diagram برای آموزش و طراحی، ساخت و مدارهای عیب یابی استاین آموزش باید شما را به یک خواننده شماتیک کاملاً با سواد تبدیل کند:نقشه schematic diagram


آموزش طریقه عیب یابی در منبع تغذیه خطی لوازم خانگی

منبع تغذیه ولتاژ AC ورودی منبع تغذیه توسط یکسوساز، یکسو شده و پس از عبور از فیلتر و صاف شدن، ولتاژ DC اولیه را ایجاد می کنداین ولتاژ در حدود ۳۰۰ولت DC استبا عمل قطع و وصل ترانزیستور سوئیچ، ولتاژ DC اولیه به پالس های مربعی تبدیل می شودسپس این پالس ها به سیم پیچ اولیه ترانسفورمر اعمال می شود.

 

آموزش طریقه نقشه خوانی Wiring Diagram لوازم خانگی

آموزش نقشه خوانی wiring diagram یا نمودار سیم کشی، ترسیم مدار الکتریکی از آنچه در آن کار می کنید استهنگام کار روی وسایل ، هنگام بروز 

مشکل الکتریکی در دستگاهی که مشغول کار هستید، لازم است این نمودارها را بخوانید.


آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر مدار فرمان برد یخچال ها

تعمیر انواع مختلف یخچال، احتیاج به داشتن آموزش اساسی، تجربه و شناخت تخصصی از این وسیله می باشد، برخی از عیب های مهم ک باید برای تعمیر مدار فرمان برد یخچال ها دانست به این شرح استخاموش نشدن دستگاه، اتومات نکردن و …


یک متخصص تعمیر لوازم خانگی با ابزارهای کار


آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر قسمت های مکانیکی یخچال و برطرف نمودن آنها

تعمیر اجزای مکانیکی یخچال مانند کمپرسور نیاز به به دارا بودن تجربه و تخصص است و باید این کار را به تعمیرکاران سپرد، برای انجام این کار در خانه ابتدا باید مسیر گاز را در این وسیله بررسی کرد و سپس به تخلیه و جوشکاری آن پرداخت.


آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر مدار فرمان برد ماشین های لباسشویی وخشک کن

کنترل نمودن و فرماندهی، مهمترین کار مدار برد این نوع ماشین هاست، این مدار منجر به انتخاب نوع کار، زمان استارت و زمان پایان و از این قبیل کارها می شود، در زمان خراب شدن این مدار فرمان برد باید بخش اصلی فیوز ها تعبیه شده در مدار را چک نمود.

 

آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر مدار فرمان برد ماشین های ظرفشوئی

جهت تعمیر مدار برد این نوع دستگاه ، ابتدا باید میزان خرابی وارد شده به برد بررسی گردد سپس نوع خطا مشخص گردد و به تعمیر آن پرداخت.

 

 

آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر مدار فرمان برد تلویزیون

زمانی که مدار فرمان برد تلویزیون دچار ایراد شود، دستگاه به هیچ وجه روشن نمی شود و باید پاور آی سی، پاور فت، دیو های اصلی و خازن ها چک و تعمیر شود.


آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر بردهای اینورتری جدید

اینورترهای جدید، نوع تازه ای تکنولوژی موتوری لوازم خانگی می باشد، که ویژگی های بسیار مناسبی دارد و می تواند باعث کاهش نصف هزینه های برق شود، این برد ها در صورت خرابی، باید ابتدا توسط متخصصان بررسی شود که قابلیت تعمیر دارد یا خیر، قیمت این نوع برد ها بالا می باشد.


آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر برد غذاسازها

اگر غذاساز روشن نمی شود و حرکتی از خودش نشان نمی دهد، باید برد غذاساز تعمیر گردد، برای اینکار باید سیم خروجی و سپس برد و فیوزهای مربوط به آن را چک نماییم، سپس به وسیله چک کلی، باید وضعیت اتصال را سوییچ چک بررسی و در صورت ایراد آن را تعمیر کرد.

 


کدهای خطا های لوازم خانگی کمک می کنند تا بدانید کدام قطعه از وسیله تان دچار مشکل شده است

 

 

آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر برد مخلوط کن ها

ایجاد ایراد های جزئی در بخش برد این دستگاه ها موجب هزینه بالا و تعمیر پر دردسر می شود، این نوع معایب در برد می تواند شرایط سختی را بر موتور تحمیل کند.

 

 آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر برد آبمیوه گیریها

ایجاد عیب در بخش برد این نوع دستگاه موجب آسیب دیدن سیستم موتوری و حتی سیستم خنک کننده دستگاه یا سیستم فرمان چرخش و خرد کردن این دستگاه می شود.


آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر برد ماکروفر ها و ماکروویوها

زمانی که برد دستگاه مایکروویو منزل شما خراب شود، دلیل اصلی آن ایراد مگنترون دستگاه برد است، برای تعمیر و عیب یابی آن باید، ولت متر کمک گرفت تا ایراد آن بررسی شود.


آموزش طریقه تعمیر چرخ گوشت های خانگی و صنعتی

بیشترین ایراداتی که به این نوع از دستگاه ها وارد می شود، از کار افتادن کوپلینگ است که موجب از خرابی و حرکت نکردن این کوپلینگ ها می شود و با باز کردن دستگاه می توان آن را به راحتی تعویض نمود.


آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر برد جارو برقی

یکی از مشکل ترین نوع تعمیرات وسایل منزل و لوازم خانگی، عیب یابی از برد دستگاه جارو برقی می باشد که بسیار قطعه حساسی است و موجب روشن نشدن دستگاه و خراب شدن جریان دکمه های دستگاه می شود، برای تعمیر آن ابتدا باید جریان ورودی برد و و ولوم کشویی را چک نمود.


آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر قسمت های مکانیکی ماشین های لباسشویی و طریقه برطرف نمودن آنها

ایرادات موجود در بخش های مکانیکی دستگاه ماشین لباسشویی مانند خرابی بلبرینگ ها یا خرابی موتور بسیار پر دردسر خواهد بود، به عنوان مثال اگر بلبرینگ ها خراب شدند باید صدای خرابی آن را از طریق جدا کردن پولی از ماشین شنید و در نهایت آن را به حرکت درآورد تا علت ایراد آن از طریق شنیدن صدای آن برطرف شود.

 

آموزش طریقه عیب یابی قسمت های مکانیکی ماشین های ظرفشویی و طریقه برطرف نمودن آنها

کمبود آب در ماشین ظرفشویی نیز می تواند موجب تمیز کردن ضعیف دستگاه شود، دلیل آن این است که اگر شناور در حالت بلند گیر کند، ماشین ظرفشویی با آب پر نمی شود و علت احتمالی دیگر صفحه قفل ورودی یا شیر ورودی معیوب است، برای تعیین اینکه آیا ماشین ظرفشویی شما به میزان کافی از آب پر می شود یا نه باید پس از بررسی کامل ای موارد، یک چرخه شستشو را آغاز کنید

 

آموزش طریقه عیب یابی قسمت های مکانیکی ماکروفر و ماکروویو و طریقه بر طرف نمودن آنها

آموزش عیب یابی دستگاه مایکروویو به دو قسمت عیب یابی مکانیکی و عیب یابی برد تقسیم می شود که برای آن ابتدا باید دستگاه را از پریز بکشید و شفت چرخش موتور کوپل آن را پس از باز کردن دستگاه جدا کنید و در نهایت به بررسی آن بپردازید.

آموزش طریقه عیب یابی قسمت های مکانیکی غذاسازها و طریقه برطرف نمودن آنها

برای عیب یابی از بخش مکانیکی دستگاه غذاساز باید بخش قطعات مربوط به خرد کردن را بررسی نمود که می توان از محل موتور و گیربکس به تعمیر آن پرداخت، برای تعمیر باید شیار ها باز نمود و به بخش گیربکس آن رسید و قطعات مکانیکی داخلی دیگر هم می توان بررسی کرد تا ایرادی نداشته باشند.

 

آموزش طریقه عیب یابی قسمت های مکانیکی آبمیوه گیری ها و طریقه برطرف نمودن آنها

اگر در دستگاه آبمیوه گیری، پس از کمی کار این دستگاه، موتور آن داغ می کند، باید سریعا آن را عیب یابی و تعمیر کرد، ابتدا باید مشخص شود که دلیل اصلی ایراد دستگاه از نوع برقی می باشد یا مربوط به قطعات مکانیکی، سپس باید قطعات مکانیکی و شرایط قطعات چرخشی، خرد کردنی این بخش را بررسی کرد، در صورت نداشتن ایراد در این بخش، می توان به بررسی بخش الکترونیکی دستگاه پرداخت، در این قسمت باید آرمیچر ها را چک کرد تا نسوخته باشند، سپس مدار اصلی و خازن ها و بخش های دیگر را باید بررسی نمود.

 

 

(0) نظر

قیمت خانه در کانادا

دوشنبه هفتم 11 1398

رشد اجاره خانه در تورنتو

طبق آخرین پیش بینی بازار که توسط وبسایت Rentals.ca و دفتر مشاورین املاک Bullpen Research and Consulting انجام شده است، انتظار می­رود که امسال متوسط اجاره خانه در کانادا، روند صعودی خود را ادامه دهد و تورنتو در راس این رشد قرار دارد.

امسال مستاجران شاهد متوسط رشد 3 درصدی در هزینه­های مسکن خواهند بود. آنهایی که در تورنتو هستند، باید خود را برای افزایش 7 درصدی اجاره خانه آماده کنند.

طبق پیش بینی­ها، مونترال، اتاوا و ونکوور نیز شاهد 3 تا 5 درصد افزایش اجاره خانه خواهند بود. از طرف دیگر پیش بینی می­شود که اجاره خانه در کالگری و ادمونتون، یک درصد کاهش پیدا کند.

طبق اظهارات بن مایرز، رئیس دفتر مشاورین املاک Bullpen Research and Consulting: از آنجایی که توسعه دهندگان و سرمایه گذاران به دنبال افزایش عرضه­ی اجاره بها هستند تا از این طریق بتوانند افزایش تقاضای اجاره بها که ناشی از کاهش اعتبار مورگیج و افزایش ناگهانی در جمعیت طی دو سال گذشته بوده است را جبران کنند، تأثیر تغییرات در تست استرس مورگیج نیز در حال کم رنگ­­تر شدن است.

متوسط اجاره­ی املاک در کانادا در نوامبر 2019، برابر با 1918 دلار بود که نسبت به سال قبل، 9.4٪ رشد داشته، اما نسبت به ماه قبل، 1.1٪ کاهش یافته است. میانگین نرخ اجاره بها، 1850 دلار در ماه بود که نسبت به سال قبل، افزایش 15.6 درصدی از خود نشان داد.

بین رشد اجاره­ها در طول سال گذشته، و فرم­های ساخته شده و انواع اتاق خواب­ها سازگاری وجود نداشت.

طبق گفته­های مایرز: «اطلاعات حاکی از آنست که واحدهای دو خوابه، با 17 درصد رشد، بیشترین رشد سالانه را تجربه کرده­اند، و بعد از آنها واحدهای تک خوابه و پنج خوابه با رشد 11 درصدی و واحدهای سه خوابه با رشد 10 درصدی، بیشترین رشد را داشته­اند».

از بین انواع املاک، خانه ­های سمی دیتچد با 10.3٪ رشد، بالاترین رشد قیمت سالانه را تجربه کردند، و به دنبال آن،تاون هاوس ها با 10.3٪ و آپارتمان­های رنتال با 8.2٪ بیشترین رشد را داشته­اند. کاندوها نیز شاهد افزایش اجاره بها بودند، البته نرخ رشد اجاره­ی آنها، آهسته­تر بوده است، یعنی 2.6٪.

به گفته مایرز: "قیمت آپارتمان­های بیسمنت نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اما میزان آن اندک است و نتایج حاکی از آن است که تقاضا برای این نوع ملک، کاهش چشمگیری نداشته است."

مایرز اذعان کرده است: برخی از شهرداری­های کوچکتر مانند لندن، همیلتون، کاناتا، برلینگتون و کیچنر، از افزایش سالانه­ی اجاره­ها حمایت کردند، و اگر انواع مختلف املاک را بخواهیم در نظر بگیریم، اجاره­ی مسکن در همه­ی این شهرهای مذکور، رشد دو رقمی را تجربه کرده است.

در طی سال آینده هم شاهد رشد اجاره بها به دلیل افزایش تقاضا از طرف برخی از کانادایی­ها خواهیم بود، کسانی که به دلایل مختلف، اجاره­ی مسکن را راحت­تر می­دانند.

به گفته مایرز: "بساز و بفروش­ها به دنبال این هستند که برای مستاجران مرفه­تر، امکانات بیشتری فراهم کنند، از جمله کسانی که با افزایش قیمت­ها از بازار مالکیت خارج شده­اند، مستاجران جوان­تری که به خاطر سبک زندگی، ترجیح داده­اند کرایه نشین باشند، و افرا میانسالی که می­­خواهند از یک خانه­ی بزرگ­، به یک خانه­ی کوچک­تر منتقل شوند."

با این حال، از آنجایی که انتظار می­رود که امسال شاهد افزایش عرضه باشیم، رشد قیمت­ها می­تواند کمرنگ­تر شود.

 

منبع: https://melk.ca/

(0) نظر

نمونه سوال پایه اول تا دوازدهم

شنبه پنجم 11 1398

سایت گنجینه آزمونهای مقاطع تحصیلی برای تمام کاربران ، دانش آموزان و دانشجویان گرامی به منظور دسترسی رایگان و آسان به تمامی نمونه سوال پیام نور،  نمونه سوال پایه اول تا دوازدهم ، نمونه سوالات ترم اول و ترم دوم   راه اندازی شده است.

(0) نظر

برق صنعتی

جمعه چهارم 11 1398

با توجه به پتانسیل بسیار بالای صنعت برق در ایران فروشگاه اینترنتی کنترل کاران در سال ۱۳۹۵ با هدف ارائه خدمات و محصولات در زمینه اتوماسیون صنعتی شروع به کارکرده و در ادامه سعی دارد بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات برق و اتوماسیون صنعتی را در خدمت هم میهنان عزیز قرار دهد.

تیم مدیریت فروشگاه کنترل کاران و در راس امور جناب آقای علی افخمی صاحب امتیاز فروشگاه اینترنتی کنترل‌کاران قصد دارد محدوده محصولات خود را در زمینه برق صنعتی ، تابلو برق، اتوماسیون صنعتی متناسب با نیاز روز گسترش داده و همواره با ارائه مطالب آموزشی در جهت اهداف کشور عزیزمان ایران قدم بردارد.

همچنین این فروشگاه یکی از بهترین ها در زمینه فروشگاه سیم و کابل محسوب می شود.

(0) نظر

آموزش آپلود فایل‌ در ووکامرس در فضای ذخیره ‌سازی ابری

پنج شنبه سوم 11 1398

با آپلود فایل‌های بخش رسانه وردپرس و فروشگاه فایل ووکامرسی در فضای ذخیره ‌سازی ابری به راحتی میتوانید تصاویر مطالب، فایل‌ها، ویدیوها و محصولات دانلودی فروشگاه فایل با سرعت بیشتری در دسترس کاربران ‌سایت قرار گیرد.

در فضای ذخیره سازی ابری پشتیبان، پارتیشن‌های شخصی و پارتیشن‌های حرفه‌ای بر روی یک زیرساخت یک‌پارچه ابری به شما داده می‌شود. اگر ‌سایت شما عکس های زیادی را شامل می‌شود، استفاده از پشتیبان به بیشتر شدن سرعت لود و سئوی سایت شما کمک می‌کند.

مزایای ذخیره‌ساز ابری پشتیبان:


1-کاهش هزینه‌ی پهنای باند و میزبانی وب سایت

شما می‌توانید برای یک سرویس میزبانی با کیفیت و امن‌تر بیشتر هزینه کنید در عین حال که فایل‌هایی که بیشترین فضا را در  سایت به خود اختصاص می‌دهند، در یک کلود استوریج (Cloud Stprage) یا ذخیره‌ساز ابری نگهداری می شود با سرعت بیشتری به دست مخاطبان سایت می‌رسند.

2-قرار دادن محتوا و محصولات دانلودی با سرعت بیشتر

با بارگذاری فایل‌های وب‌سایت در یک زیرساخت رایانش ابری شما می توانید به منابع بی نهایت جمعی از سرورها که در کشورها و دیتاسنترهای مختلفی وجود دارند دسترسی داشته باشید. فایل‌های شما در نسخه‌های زیاد و متعدد و در یک زیرساخت ابری یک پارچه ذخیره می‌شود. به این صورت هم ماندگاری و هم امینت فایل‌های شما تضمین می‌شود و به صورت هوشمند سریع‌ترین نسخه به نزدیک‌ترین درخواست تعلق می گیرد و سرعت لود صفحات سایت شما افزایش می یابد.

3- کاهش چشمگیر هزینه‌ی ذخیره‌سازی فایل‌ها

هاست وردپرسی که مناسب سایت شماست قطعا باید مشخصات عالی و والایی داشته باشد به عنوان مثال اکثر سرویس‌های میزبانی برتر وردپرس برای پاسخ گویی به پایگاه‌های داده بزرگ تجهیز می‌شوند و از دیسک‌های پر سرعت NVME استفاده می‌کنند. در این صورت باید هزینه‌ی زیادی برای یک سرویس میزبانی مخصوص وردپرس بپردازید.

به سادگی می‌توانید یک هاست دانلود انتخاب کنید اما این کار هم  فقط دردسرهای شما را زیاد می کند و ذره‌ای از هزینه‌های شما را کاهش نمی دهد. ولی در یک زیرساخت مبتنی بر رایانش ابری مانند پشتیبان دیگر نیازی به سیستم‌های سرور متداول همیشه روشن و فعال نیست. در پشتیبان بی‌نهایت ابر یا ابرافزار آماده وجود دارند که تا فراخوانی نشوند شروع به کار نمی‌کنند و در نتیجه هزینه‌ای برای پشتیبان و کاربر پشتیبان نخواهد داشت. بدین‌ترتیب هاست دانلود ابری پشتیبان می‌تواند هزینه های سایت شما را تا بی‌نهایت در شرایط عملیاتی و پیچیدگی کاهش دهد.


افزونه برای ابری کردن وردپرس 

در ذخیره‌ساز ابری پشتیبان، یک افزونه کاربردی وردپرس ، در حال پیشرفت است. با نصب این افزونه خواهید توانست هنگام استفاده از دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای انتخاب کنید محتوای رسانه ای شما شامل فایل، تصاویر و ویدیوها در فضای ابری پشتیبان ذخیره‌سازی شوند.

ذخیره‌ساز ابری پشتیبان علاوه بر لینک مستقیم دانلود، امکان ساخت لینک دانلود مخفی و زمان‌دار را دارد. این امکان، در افزونه وردپرس پشتیبان با افزونه فروشگاه ووکامرس همگام شده است. بنابراین می‌توانید فایل‎‌های فروشگاه فایل خود را که با ووکامرس کار می‌کند به جای هاست اصلی در پشتیبان نگهداری کنید و از خاصیت لینک دانلود مخفی و زمان‌دار برای محصولات دانلودی خود استفاده کنید.

متصل شدن پارتیشن حرفه‌ای پشتیبان به وردپرس

اول با جستجوی کلمه Poshtiban در مخزن افزونه‌های وردپرس افزونه پشتیبان را یافته و نصب نمایید. بعد از نصب «پشتیبان» به منوی اصلی مدیریت وردپرس شما اضافه خواهد شد. بعد به سایت پشتیبان مراجعه و در پنل وب پشتیبان ثبت نام کنید.

بعد از ثبت نام به داشبورد پنل وب پشتیبان هدایت خواهید شد. پس از ورود برای استفاده از خدمات حرفه‌ای و اتصال وردپرس خودتان به پشتیبان باید یک پارتیشن حرفه‌ای بسازید. برای این کار فقط کافیست کیف پول پشتیبان خود را یک یورو شارژ کنید. توجه امکان پرداخت به ریال از طریق درگاه آنلاین بانک پاسارگاد وجود دارد.

 
بعد با کلیک روی سبد خرید آپشن های خرید پارتیشن حرفه‌ای و شخصی را می بینید با انتخاب آپشن پارتیشن حرفه‌ای (pro) و انتخاب کشور مورد نظر 
بر روی ایجاد پارتیشن کلیک کنید.

نحوه پرداخت هزینه پارتیشن حرفه‌ای به صورت Pay as you go یا پرداخت به اندازه میزان مصرف شماست و بعد از پایان یک ماه به میزانی که فایل ذخیره کرده و پهنای باند خارجی مصرفی از اعتبار کیف پول پشتیبان شما کم خواهد شد.

بعد از سفارش پارتیشن می‌توانید دامنه

اختصاصی را روی دامنه تعریف کنید یا از زیردامنه‌ای مختص شما که پشتیبان داده استفاده کنید. بعد باید پارتیشن حرفه‌ای پشتیبان را به وردپرس‌ خود اتصال دهید.

برای اینکه این پارتیشن را به سایت وصل کنید حتما باید کلید دسترسی را دریافت کنید. روی منوی سه نقطه کنار پارتیشن حرفه‌ای کلیک کنید تا پنجره تنظیمات پارتیشن نمایش داده شود. روی علامت نمایش مقابل Access Kay کلیک کنید و کلید دسترسی پارتیشن را کپی کنید. بعد از اینکه کلید دسترسی را دریافت کردید و در منوی اصلی وردپرس به پشتیبان > تنظیمات رجوع کنید در بخش تنظیمات افزونه وردپرس در سربرگ عمومی در قسمت کلید دسترسی، کلید دسترسی پارتیشن حرفه‌ای خود را وارد کنید.

 
همچنین می‌توانید زیردامنه خود را بر روی پارتیشن حرفه‌ای پشتیبان تنظیم نمایید تا لینک های دانلود و عکس های وب‌سایت شما بر روی آدرس اینترنتی منتشر شوند.


رسانه و مسیر آپلود 

در قسمت رسانه‌ها مسیر آپلود خود را مشخص کنید. شناسه آپلود نیز به صورت اتوماتیک تولید می‌شود و نیاز ندارید که کاری به آن داشته باشید.

بنابراین برای بارگذاری فایل‌ها هنگامی که در قسمت تعریف محصول یا برگه‌ها یا نوشته‌ها هستید با استفاده از دکمه افزودن پرونده چند رسانه‌ای پنجره آپلود وردپرس باز خواهد شد که با انتخاب گزینه‌ بارگذاری در پشتیبان فایل‌های بخش رسانه‌ی وردپرس در پارتیشن ابری پشتیبان شما ذخیره و از آنجا نمایش داده می‌شود.


نحوه پشتیبان‌گیری

در این بخش نیز باید مسیر آپلود فایل‌های پشتیبان را معلوم کنید. این قسمت در سرویس پشتیبان شما با عنوان backup لحاظ شده و همه فایل‌ها در آن قرار می‌گیرد.

قسمت لیست آپلودهای ریموت

این قسمت به فایل‌هایی مربوط است که در خارج از سایت به عنوان مثال در دراپ باکس آپلود شده، می‌توانید آن را طی فرآیندی به سادگی به پشتیبان انتقال دهید. آموزش آپلود فایل با لینک مستقیم در بلاگ پشتیبان موجود می باشد.


قسمت تنظیمات افزونه پشتیبان برای فروش فایل با ووکامرس

این قسمت مربوط به محصولات، فروشگاه ووکامرسی است. برای این بخش نیز پوشه‌ای در فضای ابری شما ایجاد شده، در قسمت «زمان فعال بودن» لینک مخفی که پس خرید برای شما ایجاد شده است را تعیین ‌کنید. برای یادگیری بیشتر و آموزش با فروش فایل می‌توانید از راهنمای سایت پشتیبان استفاده کنید و فروش فایل را با پارتیشن رایگان پشتیبان که سریع بعد از ثبت نام برای شما ایجاد شده تست کنید.

نتیجه گیری 

استفاده از یک ذخیره‌ساز ابری که جایگزین هاست دانلود است مزایای زیاد دیگری غیر از افزونه وردپرس پشتیبان دارد. شما امکان دسترسی از طریق پنل وب پشتیبان، اپلیکیشن موبایل، واسط خط فرمان و API پشتیبان به فایل‌های خود فراهم شده است. اگر توسعه دهنده وب و وردپرس هستید با استفاده از API پشتیبان می‌توانید شخصی‌سازی‌ها و افزونه‌های مخصوص برای خود تولید کنید و از ساپورت کامل تیم توسعه پشتیبان بهره‌ ببرید.
اما یک مزیت دیگر روی آوردن به سرویس‌های ابری هزینه‌ بسیار پایین‌تر و دریافت خدمات بسیار است. همین دلیل خوبی است که تا سال 2025 بیشتر از 77 درصد کسب‌کارهای آنلاین و آفلاین خدمات فناوری اطلاعات و زیرساخت خود را به زیرساخت‌های ابری عمومی یا زیرساخت ابری اختصاصی انتقال خواهند داد.

شما نیز با اتصال به استوریج ابری پشتیبان، راه ابری شدن سایت وردپرسی خود را شروع کرده اید.

(0) نظر

تلویزیون ارزان بانه

پنج شنبه سوم 11 1398

فروشگاه اینترنتی بانه بیز سال 1389 فعالیت خود را به صورت فیزیکی و در سال 1395 به صورت مجازی برای عرضه ی لوازم خانگی و محصولات صوتی تصویری برای مشتاقان خرید از بانه آغاز کرده است.

انهایی که برای خرید تلویزیون ارزان بانه را انتخاب کرده اند می توانند از طریق این فروشگاه اینترنتی بانه تلویزیون سامسونگ ، تلویزین الجی و سایر برندهای معتبر را به همراه گارانتی می توانید تهیه کنندالبته کالاهای فروشگاه بانه بیز محدود به تلویزیون نیست و از لوازم خرد آشپزخانه و خانه تا انواع لباسشویی، طرفشویی، یخچالف چرخ خیاطی و ... را می توانید از این فروشگاه تهیه کنید.

این فروشگاه برای تهیه جهیزیه عروس از بانه یک فرصت ایده آل است.


(0) نظر
X